Ekonomi

İcra Müdürlüğü Katalyst yöneticisini Bitcoin dolandırıcılığından tutukladı

MUMBAI – Katalyst Entertainment’ın yöneticilerinden Nikhil Mahajan, milyarlarca rupinin Bitcoin Dolandırıcılığa karıştığı iddiasıyla Hindistan İcra Müdürlüğü (ED) tarafından gözaltına alındı. Mumbai’deki özel bir mahkeme, Mahajan’ın 6.606 crore Bitcoin dolandırıcılığına karışması nedeniyle tutuklanmasının ardından 25 Ocak’a kadar gözaltında tutulmasına karar verdi.

Variabletech PTE Ltd ve merhum Amit Bhardwaj ve kardeşi Ajay Bhardwaj ile bağlantılı olan dolandırıcılık, yatırımcılara yatırımlarından yüksek getiri vaat ederek sahte bir şekilde saadet zinciri olarak işliyordu. ED’ye göre Mahajan, Dubai’de seminerler düzenleyerek bu dolandırıcılık planının desteklenmesinde rol oynadı ve sonuçta hizmetleri için 40 Bitcoin ödeme aldı.

Yatırımcılar, para akışını gizlemek ve kurtarma çabalarını karmaşıklaştırmak için piramit planlarında yaygın bir taktik olan, fonları opak çevrimiçi cüzdanlara aktarıldığından değerli mali kayıplara maruz kaldılar. Yetkililer Bhardwaj kardeşler ve onların ortaklarıyla bağlantılı dolandırıcılık faaliyetlerini daha fazla araştırdıkça dava açılmaya devam ediyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu